Strona główna    Aktualności     Zawodnicy     Trenerzy     Wyniki     Galerie     Kalendarz     Pływalnia     Kontakt
.

  

 
PARTNERZY:

2 kwietnia 2015
ANDRZEJ RZESZUTEK CZWARTY W MEKSYKU !
Fina Diving Grand Prix, Leon 2015


W super formie znajduje się nasz kandydat na igrzyska w Rio - Andrzej Rzeszutek. Podczas zawodów Pucharu Świata w Leon/Meksyk/, na trampolinie 3 m uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu! Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej! foto

Tak hartuje się Stal...
Trening "suchy" i "mokry" grupy trenerki Ewy Mochy
UWAGA! OD WRZEŚNIA NOWY NABÓR DZIECIAKÓW W WIEKU OD 5 do 7 roku życia.
Zapraszamy!14-15 marca 2015
Grand Prix Polski 2015 - I edycja

 
foto1  foto2

WYNIKI GRAND PRIX POLSKI 2015  I edycja
1 marca
2015
Zimowe Mistrzostwa Polski - Rzeszów 2015
Łącznie aż 44 razy stawali na podium "biało-niebiescy" na rozgrywanych w naszym mieście Zimowych Mistrzostwach Polski. Wywalczyliśmy aż 23 złote medale, 13 srebrnych i 9 brązowych! Wielkie brawa! Foto1   Foto2   Foto3  WYNIKI
  25 luty 2015
"5 pytań do" - Arkadiusza Skrzeka Prezesa Sekcji Skoków do wody !

1. Jakby pan podsumował miniony rok pod względem sportowym ?

A.S - To był bardzo dobry rok. Sekcja skoków do wody zajęła 1 miejsce w województwie ( ze wszystkich innych sekcji sportowych ), a zdobyte 285 pkt. we współzawodnictwie dzieci i młodzieży pomogły ZKS Stal Rzeszów uplasować się na 17 miejscu wśród Klubów w Polsce. Dodatkowo, potwierdziliśmy dominację – wygrywając Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz zdobyliśmy kilkadziesiąt medali za zawodach rangi Mistrzostw Polski. Na arenie międzynarodowej szczególnie cieszy srebrny medal Kacpra Lesiaka na MEJ w Bergamo oraz siedem finałów naszych wychowanków na tej właśnie imprezie. Dodatkowo na MŚJ Kacper był 5. Dobrze też zaprezentowali się seniorzy na MES. Duet Rzeszutek Lesiak z powodzeniem walczył w synchronach zajmując 7 miejsce, a na trampolinie 1 m obaj znaleźli się w finale zajmując odpowiednio 9 i 11 miejsce.

2. Jak obecnie wygląda sytuacja z basenem przy ul. Matuszczaka ?

A.S - Sekcja dzierżawi basen od Urzędu Miasta i utrzymuje go, tak jak to było w latach poprzednich. Najnowsze informacje mówią, że basen będzie remontowany ale zakres i rozmiar prac nie jest jeszcze znany.

3. Jak wygląda sytuacja pod kątem wspierania sekcji przez miasto ?

A.S - Sekcja, podobnie jak inne sekcje w Klubie dostaje dotację z UM na swoją działalność merytoryczną. Dotacja ta nie zabezpiecza jednak całości potrzeb zwłaszcza w przypadku dużych kosztów utrzymania basenu.

4. Mamy jedną z najlepszych sekcji skoków do wody w Polsce. Nasi zawodnicy osiągają znakomite wyniki na arenie międzynarodowej promując nasz Klub jak i Miasto Rzeszów. Jaki ma pan pomysł na zainteresowanie skokami do wody mieszkańców miasta i regionu ?

A.S - Popularność naszej dyscypliny rośnie – obecnie trenuje u nas około 70 zawodników i ciągle dostajemy nowe zapytania o szkolenie dzieci. Naszą najlepszą reklamą są nasze wyniki oraz ciągły udział naszych reprezentantów w licznych plebiscytach. Organizujemy tez kilka zawodów w ciągu roku. Niestety, nasze możliwości są ograniczone, ponieważ brakuje wolnych godzin do treningów, gdyż musimy pływalnię wynajmować zewnętrznym podmiotom mając na celu minimalizowanie kosztów jej utrzymania.

5. Czego życzyć prezesowi sekcji w 2015 roku ?

A.S - Sportowo - przede wszystkim podtrzymania pozycji na arenie krajowej oraz udanych startów międzynarodowych. Przed nami MEJ, MES oraz MŚS – gdzie liczymy na udane starty naszych wychowanków.
Organizacyjnie – poprawy infrastruktury sportowej oraz sponsorów .

Dziękujemy za wywiad i życzymy samych sukcesów !!!


Andrzej Rzeszutek z 786 głosami
na 11 miejscu w Plebiscycie na Sportowca Podkarpacia 2014 roku

21 luty 2015
FINA Diving Grand Prix 2015 - Rostock
Andrzej i Kacper tuż za podium!


Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak reprezentowali Polskę i nasz klub w Rostoku podczas zawodów FINA Diving Grand Prix 2015. Świetny występ nasz duet zanotował w skokach synchronicznych z trampoliny 3m. Po czterech rundach znajdowali się na trzecim miejscu, jednak w ostatnich dwóch rundach duet rosyjski zepchnął naszych na czwarte miejsce. Zwyciężyli Ukraińcy przed Chińczykami. Indywidualnie Andrzej uplasował się na 15, a Kacper na 24 miejscu. 
Gratulacje Foto


5 luty 2015
Obóz dochodzeniowy skoczków z grup D i E
Happy day in Happy Jump


Trwa pierwszy tydzień obozu naszych najmłodszych skoczków pod opieką trenerki Ewy Mochy. Zajęcia w sali i na basenie są przeplatane różnymi atrakcjami, bo jak wiadomo nie samymi skokami człowiek żyje. We wtorek zawodnicy obejrzeli Królową Śniegu w Teatrze Maska, a w dniu dzisiejszym odwiedzili Park Trampolin Happy Jump. W planach jest jeszcze wizyta w kinie i na kręgielni.
Foto

31 stycznia 2015
Uroczysta gala z okazji 70-lecia ZKS STAL RZESZÓW
Nie mogło nas tam zabraknąć...


przejdź do strony:   5  4  3  2  
 
 

 © 2015 ZKS Stal Rzeszów   Sekcja Skoków do Wody