Strona główna     Zawodnicy     Trenerzy     Wyniki     Galerie     Kalendarz     Basen     Kontakt.
.

  

SPONSORZY:
Konto sekcji do wpłaty darowizn:
45124047511111000055160485PARTNERZY MEDIALNIPARTNERZY
1 grudnia 2018
"Rzeszów skacze do wody"
Bardzo udany event w Galerii "Plaza Rzeszów"
 

1 grudnia w Centrum Handlowym Plaza w Rzeszowie miał miejsce pokaz treningu skoczków do wody wraz z licytacją i zbieraniem funduszy na działalność sekcji skoków do wody.
Podczas trwającego kilka godzin wydarzenia można było zobaczyć trening kadry narodowej skoczków do wody, który poprowadził trener kadry Grzegorz Kozdrański, a także porozmawiać z reprezentantami kadry narodowej seniorów – Andrzejem Rzeszutkiem, Kacprem Lesiakiem oraz trenerem kadry seniorów Andrzejem Kozdrańskim.
Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Stowarzyszenie Diving Res, które zajmuje się popularyzacją skoków do wody zorganizowało konkurs plastyczny pt.: „Z czym kojarzą Ci się skoki do wody” dla młodszych klientów CH Plaza.
Podczas sobotniego spotkania ze skokami do wody odbyła się również licytacja fantów podarowanych przez sponsorów i kadrowiczów, można było między innymi wylicytować medal Grzegorza Kozdrańskiego czy dres Andrzeja Rzeszutka. Wszystkie fundusze zgromadzone podczas eventu zostaną przeznaczone na rozwój skoków do wody w Rzeszowie.
Jednym z ważniejszych punktów programu był trening młodszych zawodników i pokaz ich sprawności. Na koniec została zaprezentowana makieta nowego basenu, który ma powstać do końca grudnia 2019 roku przy ulicy Matuszczaka. Pływalnia ma spełniać wszelkie wymogi FINA i będzie na niej można organizować nie tylko mistrzostwa Polski czy Europy, ale nawet świata. Zarówno zawodnicy jak i trenerzy nie mogą się już doczekać pierwszych treningów na nowym basenie.

foto2 grudnia 2018
Dziś kolejna edycja Memoriału Jerzego Szczerbatego.

Jerzy Szczerbaty, urodzony 27.05.1939 roku we Lwowie.
Przez wiele lat był sędzią pływania i działaczem sportowym. Siedem kadencji pełnił funkcję Prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego. Od 11.04.1981r. do stycznia 2011 działał w Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Pływackiego. Przez prawie 5 kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej PZP. Był Zasłużonym Sędzią Związkowym w pływaniu. Dzięki jego aktywności na terenie województwa rzeszowskiego, a w tej chwili podkarpackiego odbywało się wiele imprez w pływaniu i skokach do wody międzynarodowych oraz krajowych tj. Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, od seniorów do dzieci. Jego dewizą było, aby jak największa ilość dzieci i młodzieży nauczyła się pływać.
Z jego inicjatywy w 1985 roku powstała sekcja skoków do wody przy ZKS Stal Rzeszów. Widząc duże zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną sportu sprowadził do Rzeszowa wysokiej klasy trenera Seriożę Koczariana. Od tego momentu rozpoczęło się pasmo sukcesów w tej dyscyplinie sportu. Z grona tych zawodników mamy olimpijczyka z Barcelony, dzisiaj Trenera Kadry Narodowej Juniorów Grzegorza Kozdrańskiego. Zawodnicy w tym okresie zdobyli 2 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe medale podczas Mistrzostw Europy Juniorów, a także zajmowali wiele czołowych miejsc na międzynarodowych mityngach, tym samym promując nasz kraj na arenie międzynarodowej. Na Mistrzostwach Świata Seniorów w skokach do wody nasz wychowanek Andrzej Rzeszutek dwukrotnie zajął 8 miejsce – w Rzymie w 2009 i Szanghaju w 2011. Dzięki staraniom Prezesa Szczerbatego, działał w Rzeszowie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w skokach do wody. Czynił starania, aby w Rzeszowie powstała pływalnia z urządzeniami do skoków do wody.
Aktywnie działał na rzecz rozwoju sportu pływackiego i dzięki temu powstało wiele sekcji pływackich na terenie województwa podkarpackiego. W latach 2003-2010 był Prezesem Podkarpackiego Stowarzyszenia Związków Sportowych, a w ostatnim czasie był Prezesem Podkarpackiej Wojewódzkiej Federacji Sportu. Dzięki jego staraniom województwu podkarpackiemu przyznano organizację trzech Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Zimowych i jednej w Biegach przełajowych. Ze swoich obowiązków wywiązywał się celująco. Dzięki temu województwo podkarpackie wzbogaciło się o znaczną ilość sprzętu do uprawiania dyscyplin zimowych.
Za swą działalność na rzecz sportu pływackiego i skoków do wody został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi III Rzeczpospolitej.
Na Prezesa można było liczyć w każdej sytuacji, był świetnym organizatorem i doradcą. Każdą swoją wolną chwilę poświęcał działalności na rzecz sportu.
Prezes Jerzy Szczerbaty po długiej wyniszczającej chorobie, opuścił nas w dniu 27 grudnia 2012 roku.
Cześć jego pamięci,
Sekcja Skoków do wody ZKS Stal Rzeszów, uchwałą Zarządu Sekcji w roku 2013, uhonorowała działalność Prezesa Szczerbatego, wdrażając inicjatywę zawodów cyklu Grand Prix Stali Rzeszów - Memoriał Jerzego Szczerbatego w skokach do wody w najmłodszych kategoriach wiekowych.
25 listopada 2018
FINA Diving Grand Prix 2018 - Singapur
Trzy medale dla Polski!!!
Świetny start polskiej ekipy w Singapurze (FINA Diving Grand Prix).
Kaja Skrzek i Kacper Lesiak wywalczyli II miejsce w Mixed Synchron z trampoliny 3m.
Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak także na II miejscu w skokach synchronicznych z trampoliny 3m. Indywidualnie Kacper Lesiak III miejsce w finale konkursu z trampoliny 3m!
Wielkie Gratulacje!!! Brawa dla trenera
Andrzeja Kozdrańskiego i całej ekipy!
 foto19 listopada 2018
FINA Diving Grand Prix 2018 - Gold Coast (AUSTRALIA)
Kaja Skrzek i Kacper Lesiak na podium!!!
Kaja Skrzek i Kacper Lesiak  wywalczyli brązowe medale w skokach synchronicznych z trampoliny 3m!!! (Mixed) podczas rozgrywanych w Australii zawodów Pucharu Świata - FINA Diving Grand Prix 2018 - Gold Coast. Wielkie BRAWA dla zawodników i trenera!
 foto17 listopada 2018
FINA Diving Grand Prix 2018 - Gold Coast (AUSTRALIA)
Pierwsze miejsce Andrzeja i Kacpra w synchronie!!!
Pierwsze miejsce w skokach synchronicznych z trampoliny 3m dla Andrzeja Rzeszutka i Kacpra Lesiaka! Chłopaki zgromadzili w Australii aż 382.41pkt co jest ich rekordem w startach międzynarodowych!
Eliminacje konkursu mężczyzn na trampolinie 3m wygrał Kacper Lesiak z wynikiem 374.85! a Andrzej Rzeszutek zajął 8 miejsce! W klasyfikacji końcowej Kacper Lesiak zajął 7 miejsce a Andrzej Rzeszutek 8 miejsce!
W konkursie kobiet na trampolinie 3m, Kaja Skrzek w eliminacjach była 7, a w klasyfikacji końcowej zajęła 9 miejsce!!! (256.10 pkt)
WIELKI GRATULACJE dla całej ekipy i trenera Andrzeja Kozdrańskiego !!!

foto


15 listopada 2018
Zachęcamy do obejrzenia reportażu TVP Rzeszów o skokach do wody
Początek od 3:52min.10-11 listopada 2018
GRAND PRIX POLSKI - TYCHY 2018
VI Memoriał Haliny Chrząszcz-Bartkowiak

10 listopada był bardzo pracowitym dniem dla skoczków do wody. Podczas Grand Prix Polski w Tychach odbyło się 16 startów w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizację rozpoczęły najmłodsze zawodniczki, dla niektórych było to pierwsze Grand Prix Polski w karierze.
W najmłodszej grupie E1, w której startują zawodnicy w wieku 6-7 lat, z trampoliny 1 metr wśród dziewcząt zwyciężyła Michalina Fryc (2011) z MKS PM Katowice, drugie miejsce zajęła Ada Balcerek (2012) SMS Efekt Częstochowa, a trzecie miejsce zajęła
Valeriia Rukh (2011) ZKS Stal Rzeszów.
Następnie startowali chłopcy w tej samej kategorii z trampoliny 3 metrowej. Rywalizowało dwóch zawodników z MKS PM Katowice, pierwszy był Piotr Gorchowalski (2011) a drugi Jan Niedziółka.
Nadeszła kolej na nieco starszych zawodników w kategorii E2 z tego samego przyrządu pierwsze miejsce zdobył Jakub Czerwiński (2009) UKS PM Syrena Warszawa, drugi był Maksymilian Żurek (2009) MKS PM Katowice, a trzeci Leon Gaudziak (2010).
Wśród dziewcząt w kategorii E2 z trampoliny 1 metr ZKS Stal Rzeszów reprezentowało pięć zawodniczek. Całe podium należało jednak do UKS PM Syrena Warszawa. Najlepsza była Róża Domańska (2009), drugie miejsce zajęła Ada Siborenko (2009), a trzecia była Emilia Borkowska (2009). Tuż za podium była
Nel Szargut (2010) ZKS Stal Rzeszów, na piątym miejscu uplasowała się Karolina Sitek (2009) UKS Auerbach Tychy. Pozostałe miejsca do dziewiątego zajęły zawodniczki ZKS Stali Rzeszów w kolejności – Sara Skoczylas (2009), Gabriela Stec (2010), Lena Czuba (2010) oraz Amelia Jędrzejewska (2010).
Przed obiadem startowali również chłopcy z kategorii D z trampoliny 3-metrowej. Wśród nich zwyciężył Nataniel Dynak (2008) UKS Auerbach Tychy, drugie miejsce zajął Piotr Sadowski UKS PM Syrena Warszawa, a trzecie Michał Bołochowski (2008) z tego samego klubu, co poprzednik. Świetnie spisał się jedyny reprezentant ZKS Stali Rzeszów w tej kategorii wiekowej –
Eryk Dróżdż – zdobywając bardzo dobre czwarte miejsce.
Następnie nadeszła kolej zawodników z kategorii C. Z wysokości 3 metrów rywalizowali ze sobą koledzy z jednego kluby COSW Częstochowa, a lepszy okazał się Paweł Turek (2005), który wskoczył na pierwsze miejsce tuż przed Kamila Tauzowskiego (2005).
Najliczniejsza podczas tego Grand Prix w skokach do wody okazała się kategoria D dziewcząt. Z trampoliny 1 metr startowało w niej aż 19 zawodniczek. Wśród nich najlepsza była E
milia Deręgowska (2007) ZKS Stal Rzeszów, drugie miejsce zajęła Emilia Witek (2007) MKS PM Katowice, a trzecia Maja Stroińska (2007) KS Warta Poznań. Pozostałe zawodniczki ZKS Stali Rzeszów skaczące w tej kategorii zajęły miejsca czwarte i czternaste. Tuż za podium była Gabriela Skalska (2007), a w drugiej dziesiątce znalazła się Marta Kida (2008).
W najstarszej kategorii wiekowej reprezentującej się podczas zawodów w Tychach – C, świetnie skakały zawodniczki ZKS Stali Rzeszów. Na pierwszym miejscu konkurencję ukończyła
Weronika Bojda (2006), druga była Izabela Okręglicka (2006), która rozdzieliła nasze zawodniczki, gdyż trzeci stopień podium należał do Emilii Tokarskiej (2005) ZKS Stali Rzeszów. Kolejna nasza reprezentantka po zaciętej walce z rywalkami – Milena Pilch – zajęła dobre piąte miejsce.
Po przerwie obiadowej emocji znów dostarczyły nam zawodniczki z najmłodszej grupy wiekowej, tym razem rywalizując na trampolinie 3 metry. Na tej wysokości najlepsza okazała się Michalina Fryc (2011) MKS PM Katowice, druga była Klara Kowalczyk (2011) UKS PM Syrena Warszawa, a trzecie miejsce zajęła Ada Balcerek (2012) SMS Efekt Częstochowa.
Valeriia Rukh reprezentująca ZKS Stal Rzeszów zajęła świetne czwarte miejsce (co zasługuje na uznanie, gdyż w Rzeszowie nie ma trampoliny 3 metrowej).
Następnie zaprezentowały się zawodniczki z grupy E2 z tego samego przyrządu. Całe podium zajęły zawodniczki UKS PM Syrena Warszawa: pierwsze miejsce – Emilia Borkoska, drugie – Róża Domańska, trzecie – Ada Siborenko. Nasze zawodniczki bardzo dobrze się spisały, zajmując: czwarte miejsce –
Nell Szargut oraz szóste – Gabriela Stec.
Kolejny konkurs rozgrywał się w grupie E2 chłopców z trampoliny 1 metr. Tutaj najlepszy był Maksymilian Żurek, drugie miejsce zajął Jakub Czerwiński, a trzecie Leon Gaudziak. Jedyny reprezentant ZKS Stali Rzeszów –
Maciej Misiewicz – uplasował się na ósmym miejscu.
W trzynastym tego dnia konkursie skoków zmagały się dziewczęta z kategorii D na trampolinie 3 metry. Pierwsze miejsce wywalczyła Maja Stroińska, druga była Zuzanna Olszewska, a trzecia Natalia Piwowarska. Zawodniczki ZKS Stali Rzeszów zakończyły rywalizację na szóstym miejscu –
Emilia Deręgowska, a na ósmym – Gabriela Skalska.
Wieczorem emocje sięgały zenitu, a do skoków przygotowywali się kolejni zawodnicy. W kategorii D z trampoliny 1 m najlepszy był
Eryk Dróżdż ZKS Stal Rzeszów, drugie miejsce zajął Nataniel Dynak UKS Auerbach Tychy, a trzecie Piotr Kolasa z tego samego klubu.
W kategorii C z tego samego przyrządu również najlepszy był zawodnik rzeszowskiej Stali –
Oskar Cmela (2005), drugie miejsce zajął Paweł Turek (2005) COSW Częstochowa, a trzeci był Kamil Tauzowski (2005) COSW Częstochowa.
Ostatnie w tym tak długim dniu startowały dziewczęta z grupy C z trampoliny 3 m. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła
Emilia Tokarska ZKS Stal Rzeszów, druga była Izabela Okręglicka COSW Częstochowa, a trzecia Weronika Bojda ZKS Stal Rzeszów. Trzecia z naszych zawodniczek – Milena Pilch zajęła dziewiąte miejsce.
Podczas Grand Prix reprezentanci Stali Rzeszów zdobyli w sumie osiem medali, dobrze wchodząc w nowy sezon. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy, podobnie jak trenerom.
FOTO

GRAND PRIX POLSKI - TYCHY 2018  wyniki pełne   wyniki ranking

VI Memoriał Haliny Chrząszcz-Bartkowiak 
wyniki pełne   wyniki ranking29 października 2018
II edycja Grand Prix ZKS Stal Rzeszów
Memoriał Jerzego Szczerbatego

W niedzielę 28 października 2018 roku tradycyjnie już na basenie ROSiRu odbyły się zawody w skokach do wody II edycja Grand Prix ZKS STAL RZESZÓW oraz memoriał im. J. Szczerbatego. Zawodnicy rzeszowskiej Stali rywalizowali ze sobą o najlepsze miejsca w grupach E1, E2, D i C. Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu i sprawdzian umiejętności, jakie zdobyli podczas codziennych treningów. W rywalizacji wzięło udział 22 zawodników, którzy skakali z trampoliny 1m, gdyż tylko taki przyrząd znajduje się na basenie ROSiRu. W najmłodszej kategorii wiekowej – E1, startowały już 7-latki. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Waleria Rukh, a druga była Amelia Pyrzak. Wśród chłopców na pierwszym stopniu podium stanął Hubert Ważny.
Najliczniejszą kategorią wiekową zawodników sekcji skoków do wody Stali Rzeszów jest grupa E2 – 8 i 9-latków. Wśród dziewcząt w tej kategorii rywalizowało tu aż 8 zawodniczek. Najlepsza okazała się Gabriela Stec, drugie miejsce zdobyła Sara Skoczylas, a trzecia była Nell Szargut. Kolejne miejsca zajęły: czwarte Lena Czuba, piąta była Amelia Jędrzejewska, szósta Aleksandra Panek, siódma Julia Sabat, ósma Amelia Toszek.
W kategorii E2 chłopców pierwsze miejsce zdobył Michał Spirała, drugi był Maciej Misiewicz, a trzeci Maksymilian Zawada.
W kategorii D dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Emilia Deręgowska, druga była Gabriela Skalska, a trzecia Marta Kida. Wśród chłopców w tej kategorii pierwsze miejsce zdobył Miłosz Bednarz.
W najstarszej kategorii zawodników, którzy brali udział w rywalizacji, wśród dziewcząt najlepsza była Weronika Bojda, drugie miejsce zajęła Emilia Tokarska, a trzecie Milena Pilch. Wśród chłopców na pierwszym stopniu podium stanął Oskar Cmela.
Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy wyników, a sympatykom, rodzicom i dziadkom za świetny doping. Do zobaczenia na kolejnym Grand Prix!

foto   wyniki pełne   wyniki ranking
29 października 2018
Poranek ze skokami do wody
15 minutowy materiał TVP Rzeszów - oglądajcie od 9 minuty!

28 października 2018
Ekipa TVP Rzeszów z wizytą na Memoriale J.Szczerbatego
Zapraszamy do obejrzenia materiału z wieczornych "Aktualności"

28 października 2018
Grand Prix ZKS Stal Rzeszów
Memoriał Jerzego Szczerbatego - transmisja live od 14.30
   
20 października 2018
DOTĄD ŁĄCZYŁY ICH SKOKI - TERAZ POŁĄCZYŁY ICH OBRĄCZKI
PATRYCJA I ANDRZEJ PRZYRZEKLI SOBIE MIŁOŚĆ NA ZAWSZE!!!
JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA!

foto
   
14 września 2018

Żegnaj Staruszku...

czytaj więcej
   
10 września 2018
Tak będzie wyglądać nowy basen przy ul. Matuszczaka

czytaj więcej
    4 września 2018
W dniu dzisiejszym na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Delegatów
ZKS Stal Rzeszów wybrano nowy zarząd klubu, w skład którego weszli:
Ryszard Federkiewicz - prezes klubu
Katarzyna Szymczak-Skalska - wiceprezes
Michał Tryba - sekretarz
Krzysztof Filus - członek
Mateusz Jakubowski - członek
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz dobra naszego klubu!    3 września 2018
Prezentacja naszej sekcji w Millenium Hall

foto


    30 sierpnia 2018
Młodzi skoczkowie "ładowali akumulatory"
podczas 10-dniowego obozu w Zakopanem

foto


   przejdź do strony:  
11 12 13 14 15 16 17
10  9  8  7  6  5  4  3  2  

Skocz do:

 
ZOSTAŃ  SPONSOREM  SEKCJI  SKOKÓW  DO  WODY
 

 

© 2018  ZKS Stal Rzeszów   Sekcja Skoków do Wody