Strona główna    Aktualności     Zawodnicy     Trenerzy     Wyniki     Galerie     Kalendarz     Pływalnia     Kontakt
.

  

SPONSORZY:


PARTNERZY:


25 sierpnia 2017
Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek na siódmym miejscu w skokach synchronicznych na Letniej Uniwersjadzie w Tajpej! BRAWO!
25 sierpnia 2017
Trening w stolicy Tatr

foto


25 sierpnia 2017
Obóz letni na zakopiańskich Krupówkach

foto


24 sierpnia 2017
Andrzej Rzeszutek dwunastym zawodnikiem Letniej Uniwersjady
w Tajpej na trampolinie 3m


23 sierpnia 2017
Najmłodsi skoczkowie "ładują akumulatory"
 podczas obozu w Zakopanem
23 sierpnia 2017
29 Letnia Uniwersjada w Tajpej


Ponad dziesięć tysięcy sportowców uczestniczy w 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej. Rywalizacja toczy się o 275 kompletów medali w 22 dyscyplinach sportu. Wśród liczącej 179 sportowców polskiej reprezentacji wystąpią także nasi skoczkowie: Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek (obaj Politechnika Rzeszowska, ZKS Stal Rzeszów), trenerem skoczków jest Andrzej Kozdrański - szkoleniowiec Stali i reprezentacji Polski, a fizjoterapeutą Piotr Kmiotek. Powodzenia!
23 sierpnia 2017
Kilka zdjęć z Mistrzostw Świata - Budapeszt 2017

foto17 sierpnia 2017
Mistrzostwa Świata - Budapeszt 2017

Kaja Skrzek w konkursie z trampoliny 1m zajęła 21 miejsce, podobnie jak Andrzej Rzeszutek, który z 1m także był 21 na ponad 50 startujących.
W skokach synchronicznych Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek
uplasowali się na  15 pozycji.2 lipca 2017
XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich
I miejsce w punktacji klubowej dla Stali Rzeszów
 II miejsce w punktacji województw dla Podkarpacia


 Od 1 do 2 lipca 2017r. w Warszawie w Pałacu Młodzieży odbywała się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2017. To najważniejsze zawody w roku dla juniorów młodszych, podczas których zdobywali punkty dla swoich klubów. Zawodnicy Stali Rzeszów zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji klubowej (34pkt), wyprzedzając COSW Częstochowa (32 pkt), MKS Katowice (17pkt), Syrenę Warszawa (12pkt) i Wartę Poznań (1pkt). Podkarpackie zajęło drugą lokatę  w rywalizacji grupowej województw (za woj. śląskim), wyprzedzając mazowieckie oraz wielkopolskie.
Stal Rzeszów w stolicy reprezentowali zawodnicy w wieku 10 do 13 lat z kategorii D: 
Weronika Bojda, Milena Pilch, Emilia Deręgowska, Gabriela Skalska, Eryk Dróżdż oraz C: Emilia Tokarska, Iga Głuszak, Maria Łukaszewicz i Oskar Cmela. Olimpiadę w sobotę rozpoczęła rywalizacja dziewcząt z kategorii C z trampoliny 1 metr. Złoty medal zdobyła Maria Łukaszewicz (ZKS Stal Rzeszów) przed Zuzanną Musiał (MKS PM Katowice), a brąz Emilia Tokarska (ZKS Stal Rzeszów). Bardzo dobrze w kategorii zadebiutowała Iga Głuszak (ZKS Stal Rzeszów), która zajęła piąte miejsce. W kategorii D dziewcząt z 3 m wygrała Weronika Koper (UKS PM Syrena W-wa), drugie miejsce zajęła Izabela Okręglicka (COSW Częstochowa), a trzecie Ida Śliwowska (COSW Częstochowa). Zawodniczki z Rzeszowa spisały się bardzo dobrze i zajęły kolejno Weronika Bojda czwarte miejsce, Emilia Deręgowska – dziewiąte, Gabriela Skalska – dziesiąte i Milena Pilch – 14 miejsce. Z wieży 5 metrowej w kategorii D rywalizowało dwóch zawodników. Wygrał Maciej Bujak (COSW Częstochowa) przed Erykiem Dróżdżem (ZKS Stal Rzeszów). Rywalizację w sobotę zakończyły dziewczęta z kategorii C skacząc z trampoliny 3 metrowej. Czołówka zawodniczek wyglądała identycznie, jak w przypadku 1 metra. Pierwsze miejsce przypadło Marii Łukaszewicz (ZKS Stal Rzeszów), drugie Zuzannie Musiał (MKS PM Katowice), a trzecie Emilii Tokarskiej (ZKS Stal Rzeszów). Kolejny raz Iga Głuszak (ZKS Stal Rzeszów) zajęła wysokie 5 miejsce. Bardzo duża rywalizacja była w kategorii D dziewcząt z trampoliny jeden metr. Startowało tu aż 18 zawodniczek. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego skoku. Finalnie jednak zwyciężyła Ida Śliwowska (COSW Częstochowa), przed Weroniką Bojdą (ZKS Stal Rzeszów) oraz Izabelą Okręglicką (COSW Częstochowa). Zawodniczki ZKS Stali Rzeszów spisały się bardzo dobrze. Gabriela Skalska zajęła miejsce czwarte, Emilia Deręgowska była siódma, a Milena Pilch ósma. W kategorii D chłopców z trampoliny 1 metrowej złoty medal zdobył Maciej Bujak (COSW Częstochowa), srebro - Eryk Dróżdż (ZSK Stal Rzeszów), a brąz Piotr Sadowski (UKS PM Syrena W-wa). W kategorii C chłopców z 1 metra pierwsze miejsce zdobył Oskar Cmela (ZKS Stal Rzeszów). Natomiast z trampoliny 3 metry w kategorii D najlepszy był Eryk Dróżdż z Rzeszowa przed Maciejem Bujakiem z Częstochowy i Piotrem Sadowskim z Warszawy. W konkurencji kategorii D i C z wieży 5 metrowej zawodniczki Stali Rzeszów nie brały udziału, gdyż nie mają możliwości przygotowania się, z powodu braku odpowiedniej bazy treningowej. Przypomnijmy, rzeszowscy skoczkowie do wody trenują gościnnie na basenie ROSiRu, gdyż basen na ul. Matuszczaka został zamknięty.
wyniki    wyniki pełne   punktacja   foto foto2  galeria zdjęć OOMDofinansowano ze środków Miasto Gmina Rzeszów


1 lipca 2017
Mistrzostwa Europy Juniorów - Bergen 2017
Filip Jachim dwunasty w finale konkursu "z trójki"29 czerwca 2017
Mistrzostwa Europy Juniorów - Bergen 2017
Ola Błażowska siódmą juniorką na Starym Kontynencie!

Karolina Wolska wywalczyła 17 miejsce.

Filip Jachim dziewiąty w finale konkursu na wieży27 czerwca 2017
Mistrzostwa Europy Juniorów - Bergen 2017
Justyna Ciskał i Karolina Wolska na dziewiątym miejscu
 w synchronie na trampolinie 3mAleksandra Błażowska dwunastą juniorką w Europie na trampolinie 3m

Druga nasza reprezentantka Justyna Ciskał zajęła 20 miejsce.27 czerwca 2017
Mistrzostwa Europy Juniorów w norweskim Bergen

W dniach 26.06-01.07.2017 nasi zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Europy Juniorów w Bergen. W zawodach  z najlepszymi młodymi zawodnikami starego kontynentu będą zmagać się:
Aleksandra Błażowska, Justyna Ciskał, Filip Jachim i Karolina Wolska

Oficjalna strona mistrzostw:
http://www.ejc2017bergen.no/
Relacja live:
http://www.ejc2017bergen.no/live.html


Trzymamy mocno kciuki! Udanych startów!20 czerwca 2017
Grand Prix ZKS Stali Rzeszów i Memoriał Jerzego Szczerbatego
gościnnie na basenie ROSiRu

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku w Rzeszowie odbyła się pierwsza edycja Grand Prix ZKS Stali Rzeszów w skokach do wody oraz Memoriał Jerzego Szczerbatego.
Zawody zorganizowano na gościnnym basenie ROSiRu, dzięki zaangażowaniu działaczy, rodziców oraz dofinansowaniu, jakie sekcja uzyskała od gminy Rzeszów.
Podczas kilkugodzinnych zawodów zgromadzona na trybunach publiczność mogła cieszyć się skokami najmłodszych skoczków ZKS Stali Rzeszów z kategorii E, D i C z trampoliny 1 m, gdyż tylko taką udało się zamontować na basenie ROSiRu.
W kategorii C chłopcy złoty medal zdobył
Oskar Cmela, a w tej samej kategorii wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maria Łukaszewicz przed Igą Głuszak. W kategorii D wśród chłopców najlepszy okazał się Eryk Dróżdż przed Filipem Habajem.
Wiele emocji dostarczyła rywalizacja dziewcząt w kategorii D, gdzie do ostatniego skoku ważyły się losy zwycięstwa. Pierwsze miejsce i złoty medal w tej grupie zdobyła
Weronika Bojda, srebro przypadło Gabrieli Skalskiej, a brąz Milenie Pilch.
W kategorii E wśród chłopców złoty medal wywalczył Michał Urban, a srebrny Filip Szot. Dziewczęta w tej kategorii rywalizowały w dwóch podgrupach: E1 i E2. W pierwszej złoty medal zdobyła
Marta Kida przed srebrną Antoniną Ząbroń. W drugiej najlepsza okazała się Lena Rząsa przed Nell Szargut i Gabrielą Stec.   Foto

Wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa, gdyż skoczkowie do wody pozbawieni są własnej bazy treningowej. Hala sportowa Stali Rzeszów jest remontowana, natomiast losy basenu ważą się i ciągle są niepewne. Zawodnicy korzystają z gościnności ROSiRu oraz sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Elektronicznych


Zawody były dofinansowane ze środków gminy miasto Rzeszówprzejdź do strony:  
 13  12  11  10  9  8  7  6  5  4  3  2  

Skocz do:
 
ZOSTAŃ  SPONSOREM  SEKCJI  SKOKÓW  DO  WODY
 

 

© 2017  ZKS Stal Rzeszów   Sekcja Skoków do Wody