Strona główna    Aktualności     Zawodnicy     Trenerzy     Wyniki     Galerie     Kalendarz     Pływalnia     Kontakt

16 czerwca 2017
Kacper Lesiak na 12 miejscu w Europie na trampolinie 3m!

Mistrzostwa Europy - Kijów 2017

Kacper Lesiak ósmy w eliminacjach konkursu na trampolinie 3m!
Finał dziś od 17.00 - Powodzenia Kacper!
Andrzej Rzeszutek niestety poza gronem finalistów.

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Kijowie
Trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów!!!

oficjalna strona mistrzostw:

divingkyiv2017.org

1 czerwca 2017
Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach do Wody

Skoczkowie do wody rywalizowali podczas Letnich Mistrzostw Polski w Skokach do Wody które odbywały się w dniach 26-28.05.2017r w Poznaniu. W tej najważniejszej imprezie sezonu rywalizowali również zawodnicy z Rzeszowa. Seniorzy z Rzeszowa sięgnęli po najwyższe laury: Andrzej Rzeszutek zdobył złoto z trampoliny 3m wyprzedzając Kacpra Lesiaka, trzeci był Adrian Gierga z Katowic, natomiast na trampolinie 1m lepszy okazał się Kacper pokonując starszego kolegę klubowego, Andrzeja Rzeszutka, trzeci był Leo Rassimof z Warszawy. Nie zawiodła również Kaja Skrzek zdobywając złoto z trampoliny 1m w kategorii Open. Dla naszych seniorów był to jednocześnie sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Kijowie (12-18.06.2017), Mistrzostwami Świata w Budapeszcie (14-21.07.2017) i Uniwersjadą w Taipei (21-27.08.2017).

Juniorki zacięcie walczyły zarówno o medale jak i o zdobycie minimów dających możliwość startu w najważniejszych zawodach międzynarodowych. Na szczególną uwagę zasługują zawodniczki z Rzeszowa:
Aleksandra Błażowska, która w swojej kategorii wiekowej stanęła na najwyższym podium po startach na trampolinie 1m i 3m, Justyna Ciskał która zdobyła srebro z 1m i brąz z trampoliny 3m oraz Aleksandra Puterla zdobywając srebro w konkurencji trampoliny 3m i brąz z 1m. Oprócz tego nasza para w skokach synchronicznych Justyna Ciskał – Karolina Wolska stanęły na najwyższym podium pokonując reprezentantki śląskich klubów. Oprócz konkurencji w swojej kategorii wiekowej juniorki ze Stali miały okazję zmierzyć się ze starszymi zawodniczkami startując z sukcesami w kategorii OPEN. W konkurencji trampoliny 1m Aleksandra Błażowska i Aleksandra Puterla zajmując ex-aequo drugie miejsce, a z trampoliny 3m OPEN Aleksandra Puterla wywalczyła brązowy medal.

Wśród juniorów na szczególne gratulacje zasłużył Robert Łukaszewicz, który mimo kontuzji w konkurencji skoków z wieży wywalczył brązowy medal. Filip Jachim zwyciężył przed Łukaszem Wiatrem z obydwu trampolin, natomiast w skokach synchronicznych para Jachim-Wiatr wywalczyli srebrny medal. Filip samotnie startował również w konkurencji skoków z wieży zdobywając minimum punktowe potrzebne do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy, mimo to że w Rzeszowie nie ma infrastruktury wieżowej. Do Kadry Narodowej Juniorów wśród zawodników z Rzeszowa powołanie otrzymali Aleksandra Błażowska, Justyna Ciskał, Filip Jachim oraz Karolina Wolska.

Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach do Wody są imprezą na której zdobywa się punkty w rywalizacji dzieci i młodzieży. Podczas tych zawodów zawodnicy z Rzeszowa przywieźli ich 121 ustępując zawodnikom z Warszawy, którzy zdobyli 236,5pkt. Wszystkim zawodnikom trenującym w Rzeszowie należą się szczególne słowa uznania: w chwili obecnej nie mają w Rzeszowie warunków aby przygotować się do najważniejszych imprez sezonu. Sukcesy są okupione ciężką pracą na wyjazdowych zgrupowaniach i sali gimnastycznej. Ich stara pływalnia przy ul. A. Matuszczaka jest obecnie zamknięta. Skoczkowie i trenerzy pełni obaw o swoją przyszłość z nadzieją czekają na dobre wieści o budowie nowych obiektów pozwalających rozwijać ich talenty.

wyniki   wyniki pełne   punktacja

20 kwietnia 2017
Kadra Juniorów tym razem w Dreźnie

Pod opieką tr. KNJ Grzegorza Kozdrańskiego oraz tr. Reginy Synoradzkiej do Drezna na  International Youth-Diving 2017 pojechali:

(BergenOpen 2017)

Świetny występ Filipa Jachima na wieży podczas zawodów BergenOpen 2017.
Z notą 339 pkt. Filip zameldował się na drugim miejscu, ustępując jedynie reprezentantowi Grecji. Wielkie Brawa Filip!

4 kwietnia 2017
Kadra Juniorów w Norwegii

W dniu dzisiejszym, t.j 04.04.2017 r. nasi zawodnicy wraz z Trenerem Kadry Polski Juniorów – Grzegorzem Kozdrańskim udali się w podróż na zawody Bergen Open do Norwegii.
Na zawody zgłoszono 191 zawodników z 14 krajów, w tym nasi reprezentanci :
kat. A /Open
Ula Szewczyk UKS Pałac Młodzieży - Warszawa – wieża
kat. A
Robert Łukaszewicz ZKS Stal - tr.3 m, wieża
kat. B
Justyna Ciskał tr.1m i 3m ZKS Stal, Agnieszka Frankiewicz tr.1m i 3m ZKS Stal, Ola Puterla tr.1m i 3m ZKS Stal, Filip Jachim ZKS Stal tr.3 m, wieża

Wszystkim zawodnikom życzymy zrealizowania celów !

Przekaż swój 1% podatku na rzecz
 SEKCJI SKOKÓW DO WODY  ZKS STAL RZESZÓW

WYSTARCZY W ZEZNANIU PODATKOWYM PIT
W POLU 137 WPISAĆ NR
  KRS: 0000000898

I W POLU 139 DOPISAĆ  SEKCJA SKOKÓW DO WODY

WSPIERAJ NAS W ROZWIJANIU SPORTOWYCH TALENTÓW!

4-5 marca 2017

I Edycja Grand Prix Polski - Częstochowa 2017

W dniach 3-4 marca w Częstochowie odbyła się I edycja  zawodów Grand Prix Polski dla najmłodszych zawodników w kategoriach C, D i E.
Skoczkowie Stali Rzeszów mimo utrudnionych (z wiadomych względów) warunków treningowych (brak trampoliny 3m, nie mówiąc już o wieży) spisali się bardzo dobrze. Osiem razy zameldowaliśmy się na pierwszym miejscu, trzy razy na drugim i raz na trzecim. W kategorii
E1 dziewcząt - 1 metr, zwyciężyła Gabriela Stec przed  Nell Szargut. W kategorii D chłopców na trampolinie 1 i 3 metrowej wygrał  Eryk Dróżdż, który stanął na podium także w konkursie skoków z wieży, zajmując 3 miejsce. W kat. E2 dziewcząt 1 metr najlepszą była Marta Kida. W kat. C chłopców na trampolinie 1 i 3 metrowej zwyciężył Konrad Miąsik, a drugie miejsce na trampolinie 1m zajął Oskar Cmela. W kat. C dziewcząt na trampolinie 3 m wygrała Emilia Tokarska, która była także druga na trampolinie 1m. W kategorii D dziewcząt zwyciężyła Weronika Bojda.
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów!