Strona główna    Aktualności     Zawodnicy     Trenerzy     Wyniki     Galerie     Kalendarz     Pływalnia     Kontakt
.

  SPONSORZY
:
PARTNERZY:
5 września 2016
Nowe zdjęcia z Obozu w Zakopanem

foto30 sierpnia 2016

Grand Prix Stali Rzeszów w Skokach do Wody

    W dniu 30 sierpnia 2016 najmłodsi zawodnicy ZKS Stal Rzeszów rozpoczęli sezon w skokach do wody na pływalni przy ul A. Matuszczaka. Dzięki wsparciu miasta zawody mogły się odbyć już końcem wakacji i rozpoczęły się pokazami skoków do wody utytułowanych zawodników Sekcji. Gratulacje od władz sekcji przyjęła dwukrotna Mistrzyni Europy Juniorów Kaja Skrzek.

Zawodnicy z grup D i E rywalizowali w drugiej i ostatniej w tym roku edycji Grand Prix Stali Rzeszów i jednocześnie Memoriału Jerzego Szczerbatego. Wśród dziewcząt: w kategorii E triumfowała Maja Janik przed Gabrielą Skalską i Emilią Deręgowską, a w kategorii D triumfowała Emilia Tokarska przed Weroniką Bojdą i Igą Głuszak. Wśród chłopców w kat E pierwsze miejsce zajął Eryk Dróżdż przed Michałem Urbanem i Filipem Szotem, a w starszej kategorii wiekowej D pierwsze miejsce zajął Mikołaj Szargut przed Oskarem Cmelą.

Na podsumowanie dwóch edycji Grand Prix Prezydent Miasta Rzeszowa ufundował puchary, które wręczono najlepszym zawodnikom w każdej kategorii wiekowej. Jednocześnie zawody te były pożegnalnymi zawodami z pływalnią przy ul. A. Matuszczaka. Klub ZKS Stal Rzeszów nie będzie już dzierżawcą tej pływalni. Skoczkowie z niecierpliwością czekają na upragniony remont. Foto
 Zawody były dofinansowane dzięki Gminie Miasto Rzeszów

25 sierpnia 2016
Skoczkowie "ładują akumulatory" w stolicy Tatr

W dniach 17-28 sierpnia skoczkowie do wody ZKS Stal Rzeszów przygotowują się kondycyjnie do sezonu sportowego przebywając na obozie sportowym w Zakopanem. W tym samym czasie w Zakopanem trenuje Kadra Polski w Skokach do Wody. Część z tych treningów realizowanych jest wspólnie. Czas pobytu tam to nie tylko treningi ale i wyprawy w góry...
Transport naszych zawodników na obóz do Zakopanego i z powrotem sfinansował Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie, za co serdecznie dziękujemy!
foto

8 lipca 2016
GŁOWA DO GÓRY ANDRZEJ!
"Co Cię nie zabije to Cię wzmocni!"- Przed Tobą jeszcze wiele sukcesów!

3 lipca 2016
KAJA SKRZEK KRÓLOWĄ RIJEKI!
Eksplozja formy naszej zawodniczki!
Ogromny, historyczny sukces polskich skoków do wody!!!

To co zrobiła KAJA SKRZEK podczas Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackiej Rijece przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Wiedzieliśmy, że Kaja już od jakiegoś czasu jest w fantastycznej formie.  Świetne skoki podczas Mistrzostw Świata seniorów w Londynie były zapowiedzią dobrego wyniku w rywalizacji najlepszych juniorek w Europie. Ale o takiej eksplozji formy i o takim wyniku nawet nie marzyliśmy!
 
Wszystko zaczęło się w piątek. Do rywalizacji w konkursie na trampolinie 1m przystąpiło 25 zawodniczek z Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy, Szwecji, Szwajcarii, Finlandii, Białorusi, Włoch, Chorwacji, Hiszpanii, Austrii, Serbii, Francji, Litwy i Polski. Kaja wygrała eliminacje z wynikiem 377pkt. Nasza druga, młodsza reprezentantka - Dominika Bąk niestety nie awansowała do finału zajmując 14 miejsce.
W wielkim finale również zwyciężyła Kaja uzyskując łącznie 391pkt. i wyprzedzając na podium Rosjankę Ekatarinę Nekrasovą (390pkt) oraz Szwajcarkę Michelle Heimberg (386pkt.)
Jak się w niedzielę okazało nie było to ostatnie słowo naszej reprezentantki.
W pasjonującym konkursie na trampolinie 3m Kaja także okazała się najlepsza!!! Została po raz drugi MISTRZYNIĄ EUROPY uzyskując 430.35 pkt. i wyprzedzając "o włos" Szwajcarkę Michelle Heimberg (429,45 pkt) oraz Niemkę Christine Wassen (421,60 pkt). Druga nasza reprezentantka Dominika Bąk otarła się o finał zajmując 13 miejsce z wynikiem 363pkt. (zabrakło tylko 1 pkt.!)
Brawo, brawo, brawo! foto
Serdeczne gratulacje dla trenera Grzegorza Kozdrańskiego!

Gratulacje z Raciborza od Wojciecha Nazarko
21 czerwca 2016
Kilka zdjęć z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

foto19 czerwca 2016
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - Częstochowa 2016
20 medali dla zawodników Stali Rzeszów!

W dniach 17-19 czerwca 2016 r w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Skokach do Wody. Były to najważniejsze w roku zawody w Polsce dla skoczków w wieku 10-13 lat startujących w kategoriach wiekowych C i D.
Po całorocznej ciężkiej pracy bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Sekcji Skoków do Wody ZKS Stal Rzeszów zdobywając łącznie 20 medali i 81 punktów w rywalizacji dzieci i młodzieży.
W starszej kategorii wiekowej trampoliny 1 i 3m oraz wieży złote medale wywalczyli odpowiednio
Filip Jachim (13l) i Karolina Wolska (13l), kolejne miejsca na podium przypadły Aleksandrze Puterli (13l) i Maksymowi Stalcowi (13l) srebro z trampoliny 1 i 3m oraz Marii Łukaszewicz (12l) - srebro z wieży i brąz z trampoliny 1m i 3m. W młodszej kategorii wiekowej D wśród chłopców na trampolinach 1 i 3m tryumfował Maksym Janik (11l) przed Konradem Miąsikiem (11l, 2-gie miejsca) i Oskarem Cmelą (11l, 3-cie miejsca). Wśród dziewcząt srebro z trampoliny 1m wywalczyła Iga Głuszak (11l)
Wszystkim zawodnikom gratulujemy startów i zdobytych medali.
Wyniki


Klasyfikacja punktowa

ZKS STAL Rzeszów   84 pkt
COSW Częstochowa  37 pkt
MKS PM Katowice    8 pkt
Częstochowa Efekt  4 pkt
AUEERBACH Tychy    2 pkt

10 czerwca 2016
Pokazy ratownictwa

W dniu 10 czerwca 2016r na Pływalni przy ul. A. Matuszczaka 9 odbyły się pokazy ratownictwa wodnego pt. Bezpieczne wakacje nad wodą mające służyć edukacji dzieci i młodzieży.
Organizatorami tej akcji byli: Kryta Pływalnia przy ul A. Matuszczaka, Rzeszowski Klub Sportów Wodnych, WOPR – Rzeszów oraz Sekcja Skoków do Wody ZKS Stal Rzeszów.
Uczestnicy pokazów zapoznali się z różnymi rodzajami zagrożeń, które mogą spotkać dzieci, młodzież i dorosłych podczas wypoczynku nad wodą. Demonstracje obejmowały sposoby i procedury udzielania pierwszej pomocy przez Ratowników Wodnych. Uczestnicy obserwowali jak podejmować akcję ratowniczą i uczyli się zachowań ratowniczych tak aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.
W pokazach brało udział ponad 100 osób ze szkoły ze Zwięczycy i szkoły językowej Promar.
.fotoprzejdź do strony: 10  9  8  7  6  5  4  3  2  

Skocz do:
 
ZOSTAŃ  SPONSOREM  SEKCJI  SKOKÓW  DO  WODY
 

 

© 2016  ZKS Stal Rzeszów   Sekcja Skoków do Wody